czekoladowy prezent od serca

Dzień Matki, Dzień Dziadków, Dzień Kobiet, Dzień Chłopaka, Walentynki, Mikołajki… Rok obfituje w wiele okazji, kiedy możemy obdarować bliskim prezentem od serca. Zamiast wydawać kolejne pieniądze na prezenty sklepowe możemy zrobić upominek samodzielnie. Świetnym pomysłem są czekoladki na prezent.

ciasteczka czekoladowe

czekoladki z posypką

Mimo, że w sklepach nie brakuje czekoladek na półkach, warto przygotować czekoladki prezentowe samodzielnie. Osoba obdarowana na pewno się ucieszy i doceni nasz wkład, poświęcony czas. Na dodatek możemy takie czekoladki spersonalizować – możemy je ozdobić według naszego gustu, napisać coś na ich powierzchni, a także dobrać czekoladę i nadzienie pod gusta osoby obdarowywanej.

Jeżeli chodzi o czekolady to mamy do wyboru czekoladę mleczną, gorzką, deserową, a także karmelową. Jako nadzienie możesz użyć owoców jak maliny, jagody, bakalie, sprawdzi się też masło orzechowe, nadzienie mleczne, czekoladowe, orzechowe, miętowe, kawowe czy pistacjowe. Nic Cię nie ogranicza. Zobaczysz, że samo komponowanie smaków to wielka przyjemność.

Na początku zorientuj się czego będziesz potrzebował i przygotuj to sobie. Przygotuj garnuszek, w którym będziesz rozpuszczał czekoladę do przygotowania czekoladek. Warto zainteresować się też co znaczy zwrot temperowanie czekolady. I nie przejmuj się, kiedy za pierwszym razem ci nie wyjdzie. Przygotuj też jakąś łyżkę czy silikonową łopatkę do mieszania i przekładania czekolady. Uszykuj foremki – mogą być w najróżniejszych kształtach. Dla chłopaka czy na Walentynki świetnie sprawdzą się serduszka. Na inne okazje mogą być kwadraciki czy gwiazdki.

Bardzo prosty przepis na ten prezent hand made – czekoladki kokosowe, które składają się tylko z 4 składników. Śmietanki, czekolady, wiórków kokosowych i czekolady mlecznej do obtoczenia czekoladek. Doprowadź śmietankę do wrzenia, dodaj czekoladę, zakryj dno foremek. Dodaj wiórki jako nadzienie. Zalej resztę i wstaw do zamrażarki.

Czekoladki to bardzo stylowy prezent dla każdego, co więcej możesz go spakować w większe opakowanie lub pojedynczo.

This entry was posted in Bez kategorii. Bookmark the permalink.